Rumbleway Farm

Rumbleway Farm

592 McCauley Road
Conowingo, MD 21918

Products sold: Meat, Poultry, Dairy & Eggs, Pantry, Events

We are a 62 acre family farm that is grass based. We raise beef, pork, poultry and rabbits. We are USDA certified and have farmed organically since 1999.
Certified Organic
Have a question?
Certifications

Certified Organic, USDA Inspected Poultry

Practices

Holistic Management, Grass Fed, Grass Finished, Pasture Raised, Rotationally Grazed

Memberships

American Pastured Poultry Producers

Articles & press links

    No press links currently listed
31 products listed

Local Pickup

Pantry

$4.50 / 1 jar
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.

undefined

$1.89 / 1 lb
$1.89 / lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$5.03 / each
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.

Poultry

$0.50 / @ 16 oz
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$3.69 / 4 per pakage @ 1-1.15 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$2.89 / @ 16 oz
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$6.71 / 3 per pacakge @ 1lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$8.00 / each
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$17.50 / each @ 3.75-4.25 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$15.25 / 2 per package @4 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$6.00 / 2 per package @ 2-3 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$3.69 / 1 lb
$3.69 / lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.

Meat

$25.00 / btw 3-4 LBS
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$18.76 / 1 lb
$18.76 / lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$6.41 / each @ 1lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$10.23 / 4 1/3 lb burgers
$2.36 / lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$14.12 / each @ 16 oz
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$30.52 / 3-5 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$23.00 / each @ 3-5 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$11.25 / 1 each @ 1.6 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$2.50 / 2 Feet
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$13.50 / @ 1-2 lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$9.45 / 1 lb
$9.45 / lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$19.75 / each @ 1.2lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$13.14 / 2 per package 1.5 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$6.75 / 2 per package
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$7.50 / rack @ 1.5-2.5 lbs
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$8.99 / @ 1-2 lb
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.

Dairy & Eggs

$4.50 / 1 dozen
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.
$4.00 / 1 dozen
We're sorry - there is not enough of this item remaining to add to your cart. We're sorry something went wrong. Please try again.